تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

تمرکز بر نقطه نورانی یا شعله شمع قدمتی کهن دارد. راه اساسی پرورش تمرکز و پرورش فکر در تمرین‌های یوگا و هیپنوتیزم، تمرکز بر شعله شمع است.

تمرین تمرکز شمع

اگرچه معمولاً تمرکز بر شعله شمع برای افراد، جذاب و گیراست و با علاقه بیشتری هم آن را دنبال می‌کنند، شما توجه داشته باشید که این گیرایی و جذابیت کاملاً نسبی است. یعنی ممکن است هر کس برای خود تمرینی را مؤثرتر تشخیص دهد یا از آن نتیجه بهتری بگیرد. ما ضمن توضیح متداولترین روش‌های تمرکز، به شما پیشنهاد می‌کنیم که بیشتر به تمرینی بپردازید که برای شما مؤثرتر است و از جذابیت بیشتری برخوردار است. با این همه، تجربه نشان داده است که افراد از همنشینی با شعله شمع و تمرکز بر آن اظهار رضایت فراوان می‌کنند.

روش تمرین

فضای اتاق را تاریک کنید و شمعی روشن نمایید. مسلماً اگر این تمرین را در شب انجام دهید، به شرط آن که خوابتان نبرد، مؤثرتر است. شعله شمع را تا آنجا بالا بیاورید که وقتی می‌نشینید بتوانید به طور افقی به آن نگاه کنید.

طبق معمول ابتدا چشم‌ها را ببندید، تمرین ریلکس و تنفس آگاهانه و عمیق را انجام دهید. عضلات را رها کنید اما ستون فقرات صاف باشد. به آرامی چشم‌های خود را باز کنید و به شعله شمع خیره شوید. صرفاً به شعله و آتش نگاه نکنید. بلکه فضای پیرامون شعله را که به صورت هاله‌ای روشن، دور تا دور شمع دیده می‌شود نگاه کنید. در مرحله اول، بیش از یک تا دو دقیقه این تمرین را انجام ندهید. پس از این زمان، پلک‌ها را ببندید و عضلات صورت را به ویژه، ریلکس کنید. در ریلکس عضلات صورت، به آرامش عضلات چشم توجه کنید. حالا همین کار را با چشم‌های بسته در ذهن خود انجام دهید. شعله شمع را در ذهنتان مجسم کنید و به آن خیره شوید. پس از آن یکی دو دقیقه پلک‌ها را به آرامی باز کنید و با نگاه خیره خود به شعله شمع هجوم ببرید. هر وقت احساس کردید که فکرتان منحرف شد، کافی است به قسمتی از شعله شمع توجه و تمرکز کنید. حرکت، تغییرها، نوسان‌ها و تغییر رنگ آن قسمت از شعله را در نظر بگیرید. بعد از دو دقیقه دوباره به آرامی چشم‌ها را ببندید، صورت را ریلکس کنید و به تجسم ذهنی شعله شمع مشغول شوید. این رفت و برگشت را چندین بار انجام دهید تا این که چشم‌هایتان کاملاً خسته شوند.

نکته‌ای را که باید تأکید کنیم این است که این تمرین و تمرین‌های نظیر آن را با بی‌حوصلگی و فشار و زور انجام ندهید بلکه با اشتیاق فراوان، تمرین کنید. اگر بتوانید با نگاه کردن به دور شعله شمع هاله‌های نورانی را از هم مجزا کنید و هر بار به یکی از این هاله‌ها تمرکز کنید عالی است. تمرین را پس از یک نگاه سه دقیقه‌ای به شعله شمع خاتمه دهید و پس از آن چشم‌ها را ببندید و دراز بکشید.

خیره شدن به شعله شمع ممکن است بعضی از این حالات را در شما ایجاد کند:

این حالات در صورت داشتن تمرین مداوم ممکن است پس از یک هفته ایجاد ‌شوند، به عبارت دیگر در هرکس یک نوع حالت خاص ایجاد خواهد شد، بعضیها احساس سبکی یا سنگینی در تمام یا قسمتی از بدن مینمایند، و ممکن است در دستها یا پاها احساس خواب رفتگی بوجود آید، بعضیها احساس میکنند سرشان بزرگ شده است، بعضی‌ها احساس میکنند بدنشان کوچک یا پوک شده است، بعضی ها هم ممکن است دچار گیجی شوند یا تصور کنند اتاق و شمع درحال چرخش و نوسان است، در بعضیها احساس خنده یا گریه و در بعضیها احساس نشاط و سرور و امیدواری بوجود میآید و در بعضیه ا هم ممکن است هیچ حالت و احساسی بوجود نیاید.

منبع:

Studypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

برای دسترسی به مقالات بیشتر و همچنین امکانات آموزشی جدید به سایت مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری مراجعه کنید.

آدرس و لینک سایت

Studypro.ir


برچسب ها: تمرین تمرکز بر شعله شمع، تمرین تمرکز، تمرین شمع، Studypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری، آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری، کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه، کلاس‌های آموزشی تندخوانی، کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه، تدریس خصوصی تندخوانی، تدریس خصوصی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، مقالات شیوه صحیح مطالعه، مقالات تندخوانی، مقالات تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، ابزارهای آموزشی شیوه صحیح مطالعه، ابزارهای آموزشی تندخوانی، ابزارهای آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تمرینات کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه، تمرینات کاربردی تقویت حافظه کوتاه و بلند مدت، تمرینات کاربردی تقویت تمرکز، تمرینات کاربردی تقویت هوش، خلاصه نویسی و یادداشت برداری، طرح شبکه‌ای، آموزش تخصصی مهارت‌های تندخوانی، آموزش تخصصی مهارت‌های تقویت حافظه و تمرکز،
[ چهارشنبه 16 مرداد 1392 ] [ 10:36 ب.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه دانلود نرم‎افزار تندخوانی تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز علاقه مند کردن بچه ها به کتاب تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه تمرینات حافظه تاتات Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری دانلود EYE Q برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید تست نیمكره چپ یا راست مغز!! آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز ویژگی های نیمکره های مغز روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز مطالعه محمدپور نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز روش های مطالعه دانلود نرم افزار تندخوانی دانلود تندخوانی نرم افزار آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری تقویت حافظه تندخوانی وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری دانلود تندخوانی دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q کلاس‌های آموزشی تندخوانی دانلود نرم افزار EYE Q آزمون انلاین نیمکره های مغز نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز علل فراموشی و درمان آن فراموشی به عنوان یک اختلال نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه عوارض و آفت مطالعه فراموشی چیست؟ تدریس خصوصی تندخوانی مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری روش های نظام مطالعه برتر تست علمی نیمکره های مغزی بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز تست آنلاین نیمکره های مغز مطالعه صحیح محمدپور محمدپور مطالعه صحیح تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه تمرین تمرکز تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه نرم افزار تمرکز تاتات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت