تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنید

کلید آزمون «  فعال تر بودن نیمکره راست مغز یا نیمکره چپ مغز  »

 

*         به هر پاسخ علامت خورده گزینه (الف) توسط آزمودنی 2 نمره تعلق می‌گیرد .

*         به هر پاسخ علامت خورده گزینه (ب) توسط آزمودنی 0 نمره تعلق می‌گیرد .

*         به هر پاسخ علامت خورده گزینه (ج) توسط آزمودنی 1  نمره تعلق می‌گیرد .

 تفسیر امتیاز آزمودنی :

×       بین 1 تا 15 امتیاز :

    امتیاز آزمودنی نمایانگر آن است که آزمودنی عمدتاً یک شخص چپ مغز است . نیکره چپ مغز، تحلیل گراست و به شیوه‌ای منطقی و عقلایی و ترتیبی عمل می‌کند . این نیمکره مسئول و کنترل کننده زبان، بررسی‌های علمی، عقلانیت و خردمندی است. شخص چپ مغز، مایل است به شیوه خطی، به پردازش اطلاعات عمل کند، به عبارت دیگر از بخش‌های کوچک شروع کرده و به بالا می‌رود، در حالی که شخص راست مغز بر عکس عمل می‌کند و ابتدا تصویر اصلی و بزرگ را مجسم می‌نماید.

     همچنین، نیمکره چپ به توالی پردازش اطلاعات عمل می‌کند، بر عکس نیمکره راست به صورت اتفاقی عمل می‌کند. از این رو، اشخاص چپ مغز می‌توانند حسابدار و برنامه دهنده‌های خوبی از کار درآیند . همچنین، نقطه قوت این اشخاص در شرح و بسط و توضیح خوب مسائل، به صورت پیاپی و متوالی است.

    به کار گیری برخی از راهکارهای نیمکره راست ، یکی از مزایای نیمکره چپ محسوب می‌شود، به‌خصوص در زمینه توسعه و گسترش مهارت‌های خلاقانه اندیشی و شهودی. به عنوان مثال ، یک دانش‌آموز راست مغز در کلاس درس، ممکن است در هنگام سخنرانی معلم در وضعیت نامطلوبی قرار داشته باشد، مگر آن که ابتدا یک برداشت و دید کلی از مطلب به او داده شود. چرا که آنها اساساً نیاز دارند که به دقت علت و عملی را که انجام می‌دهند، بدانن . به عبارت دیگر، ممکن است یک دانش‌آموز راست مغز، نگرش زیاد و دقیق به مسائل را ضروری تلقی نکند، در حالی که انجام آن را موثر و مفید در نظر بگیرد .  

 

×       بین 16 تا 34 :

    امتیاز آزمودنی نمایانگر آن است که آزمودنی از تعادلی متناسب بین دو نیمکره چپ و راست مغزش برخوردار است. به عبارت دیگر، هیچ نیمکره‌ای بر دیگری غلبه و سلطه ندارد.

    اگر چه، ممکن است این حالت یک مزیت چشمگیر به حساب بیاید، ولی دلیل بر آسودگی خاطر نیست. مشکل در رابطه با این افراد، این است که آزمودنی بیشتر از یک شخص راست مغز یا چپ مغز، از کشمکش‌ها و تضادهای درونی رنج می‌برد. 

گاهی اوقات این کشمکش‌ها و تضادها بین نحوه احساس و نحوه تفکر آزمودنی خواهد بود و همچنین در مواجهه با مشکلات و تعبیر و تفسیر اطلاعات با موانعی روبرو می‌شود . گاهی، جزئیاتی که برای نیمکره راست مغز، مهم هستند به واسطه نیمکره چپ نادیده گرفته می‌شوند و بالعکس. و همین می‌تواند یک مانع و سد راه در جهت مرحله موثر یادگیری یا به پایان رساندن کارها باشد .

    از جنبه مثبت، نقطه قوت این افراد در این است که آن‌ها در هنگام حل یک مشکل می‌توانند همزمان و تواماً تصویر اصلی و بزرگ و جزئیات ضروری را ادراک کنند . همچنین از مهارت‌های کلامی موثری در جهت ترجمه و تعبیر مسائل شهودی برخوردارند، طوری که دیگران می‌توانند آن را به راحتی درک کنند و در عین حال آزمودنی  قادر است نقطه نظرات برتر را تشخیص دهد .

    یکی از مزایای این افراد در این است که آن‌ها از توانایی طبیعی انعطاف بالای ذهنی و فکری برخوردارند و از این رو می‌توانند به راحتی در مواجهه با مشکلات چند بُعدی به حل آن مشکلات بپردازند.

 

×       بین 35 تا 50 امتیاز

    این امتیاز نمایانگر آن است که آزمودنی یک شخص راست مغز است. سمت راست مغز کنترل کننده توانایی‌های فضایی، درک و احساس هنرمندانه و افکار خلاقانه و مبتکرانه است.

    نیمکره راست مغز است که مسایل را به طور کلی و کل نگرانه مجسم و ادراک می‌کند. به عبارت دیگر، آزمودنی مایل است به جای مشاهده جزئیات سازنده و تشکیل دهنده، تصویر اصلی و بزرگ را ببیند. به همین شکل، نیمکره راست مغز است که یک الگوی کلی را از قطعات جزیی و فردی بازسازی می‌کند و نقطه نظرات و نگرش‌های جدید را به وجود می‌آورد .

    یک شخص راست مغز، از استعداد هنر و موسیقی برخوردار است و به کَند و کاو در آداب، مناسک، تشریفات، آیین، شعائر، عرفان و تصوف علاقه خاصی دارد. به عنوان یک شخص راست مغز، آزمودنی عمدتاً مایل است به شیوه‌ای خلاقانه و ناخودآگاه مسایل جدید را یاد بگیرد و همین، منتهی به یک واکنش احساسی - عاطفی نسبت به شرایط و موقعیت‌های تحلیل گرایانه می‌شود. در بسیاری از موارد، وقتی پاسخ صحیح یک سوال یا مشکل را دریافت می‌کند، بدون آن که بفهمد این پاسخ چگونه حاصل شده است، به شهود و الهام (حس ششم) خودش تکیه می‌نماید .

    نیمکره چپ مغز مسائل را به صورت سلسله‌وار تجزیه و تحلیل می‌کند، در حالی که نیمکره راست به ندرت چنین پردازشی را ایفا می‌نماید. در نتیجه، آزمودنی به عنوان یک شخص راست مغز، بدون آن که اولین کار را به اتمام برساند، تمایل دارد از این شاخه به آن شاخه بپرد و به سراغ کار دیگری برود. این یک نقطه ضعف محسوب می‌شود، چرا که گاهی اوقات آزمودنی خودش را با کارهای متعدد ناتمامی مواجه می‌بیند. از این رو، آزمودنی می‌تواند از همین حالا فهرست سازی و برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده را ، آغاز کند تا نظم و ترتیب یافته و بدون فرار از کاری و شروع کار دیگری، به نحو موثری کارها را به پایان برساند.

برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنید

برای دسترسی به مقالات بیشتر و همچنین امکانات آموزشی جدید به سایت مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری مراجعه کنید.

آدرس و لینک سایت

Studypro.ir


برای دسترسی به مقالات بیشتر و همچنین امکانات آموزشی جدید به سایت مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری مراجعه کنید.

آدرس و لینک سایت

Studypro.ir

برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنیدبرچسب ها: کلید آزمون و تفسیر امتیاز آزمودنی فعال تر بودن نیمکره راست مغز یا نیمکره چپ مغز، آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز، تدریس شیوه صحیح مطالعه، مطالعه محمدپور، تست علمی نیمکره های مغزی، Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری، آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری، کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه، کلاس‌های آموزشی تندخوانی، کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه، تدریس خصوصی تندخوانی، تدریس خصوصی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، مقالات شیوه صحیح مطالعه، مقالات تندخوانی، مقالات تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، ابزارهای آموزشی شیوه صحیح مطالعه، ابزارهای آموزشی تندخوانی، ابزارهای آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تمرینات کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه، تمرینات کاربردی تقویت حافظه کوتاه و بلند مدت، تمرینات کاربردی تقویت تمرکز، تمرینات کاربردی تقویت هوش، خلاصه نویسی و یادداشت برداری، طرح شبکه‌ای، آموزش تخصصی مهارت‌های تندخوانی، آموزش تخصصی مهارت‌های تقویت حافظه و تمرکز،
[ چهارشنبه 5 مهر 1391 ] [ 02:01 ق.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه دانلود نرم افزار تندخوانی تست نیمكره چپ یا راست مغز!! کلاس‌های آموزشی تندخوانی تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری تست علمی نیمکره های مغزی نرم افزار تمرکز تاتات آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه تدریس خصوصی تندخوانی تمرینات حافظه تاتات تندخوانی آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز عوارض و آفت مطالعه دانلود EYE Q کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری دانلود تندخوانی نرم افزار علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور محمدپور مطالعه صحیح شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! ویژگی های نیمکره های مغز وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q دانلود تندخوانی مطالعه محمدپور دانلود نرم‎افزار تندخوانی تقویت حافظه علاقه مند کردن بچه ها به کتاب آزمون انلاین نیمکره های مغز مطالعه صحیح محمدپور روش های نظام مطالعه برتر نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید تست آنلاین نیمکره های مغز تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه تمرین تمرکز دانلود نرم افزار EYE Q روش های مطالعه علل فراموشی و درمان آن روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه فراموشی چیست؟ فراموشی به عنوان یک اختلال
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت