تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

 دغدغه خاطر، و دل مشغولی و درگیری با شیوه‌های یادگیری تندخوانی، گام بلند و پربرکتی است که سرعت بسیاری در‌این مسیر به انسان می‌دهد. آنان که در دست یابی به آرمان‌های ارزشمند، افزون برعشق و علاقه، تلاش و تکاپوی فراوانی در زندگی خود نشان می‌دهند و هرگز هدف را در حاشیه قرار نمی‌دهند، به یقین به نتایج بس مطلوبی دست می‌یابند.

اگر علاقه مند به تندخوانی هستید و آرزو دارید که سرعت مطالعه خود را 5، 7 و یا 10 برابر کنید، باید با تندخوانی زندگی کنید. جملاتی مانند «مگر می‌شود...»، «فکر نکنم...»، «بعید است که...»، «ما که نمی‌توانیم »، «از ما گذشته است » و... ویروس‌های یاس‌آوری است که توانمندی روح و بالندگی روان را در سراشیبی ضعف و سقوط قرار می‌دهد.

اگر بدانیم و خوب هم بدانیم که با اراده‌ای قوی می‌توان تندخوان شد، بگونه‌ای که سرعت خیره کننده و درک چشمگیری به دست آورد، هرگز در انجام تمرینات دچار سستی و کاستی نمی‌شویم. تلاش خستگی ناپذیر نشان می‌دهیم و خود را برای گام‌های بعدی، پرنشاط و با احساس می‌یابیم.

به راستی ما از ژاپنی‌ها چه چیزی کم داریم که یکی از آنان با باوری‌این چنین، در یک دقیقه توانست 110 صفحه کتاب را مطالعه و درک کند!

بی شک باور نکردن مطلب فوق، ما را از هر گونه کامیابی و موفقیت در فراگیری تندخوانی و... دور می‌کند و لمس‌این حقیقت، از آغاز راه، ما را به‌این مسیر امیدوار می‌کند و ما را به هدف خویش می‌رساند.

 

تصور «تند خوانی »

از جلوه‌های زندگی با تندخوانی آن است که علاوه بر خط بردن زیر سطرها، حرکت دادن چشم و ارزیابی کلمات و سنجش زمان، چشمان خود را ببندیم، خود را پشت میزی تصور کنیم، کتابی در برابر خویش بگشاییم و با تصویری سیاه و سفید، شروع به مطالعه آرام و لاک پشتی نماییم، سپس تصویر را برفکی کرده، کوچک‌تر نموده و در سمت چپ صورت قرار دهیم و دور و دورتر نماییم. آنگاه تصویر را رنگی کنیم، خود را پشت همان میز تصور کرده و‌این بار، با سرعت بسیار، شروع کنیم به مطالعه، خط بردن، ورق زدن و کتاب را به پایان برسانیم و در فضایی با نشاط و دلپذیر و شوقی بسیار، به خوبی از عهده مطالعه یک کتاب برآییم.

این تصور، آثار روانی مثبتی برای ما به ارمغان خواهد آورد که از آن میان، به سرعتِ ناخودآگاه و تاثیر‌گذار به هنگام مطالعه می‌توان اشاره کرد.

خط بردن تا 24000 کلمه در دقیقه!

گام سوم در مسیر تندخوانی را خط بردن زیر سطرها دانستیم و اکنون به چند نکته اشاره می‌کنیم:

نخست آن که، خط بردن زیر یک سطر برای بار اول و دوم و یا سوم و چهارم ضروری است. اما پس از‌این مقدار، باید شتاب بیش‌تری به آن بدهیم; به‌این گونه که سراغ دو سطر برویم و چندین بار با انگشت خود زیر دو سطر خط ببریم، پس از آن که چشم ما با دو سطر هماهنگ و سرعت آن دو برابر قبل شد، گام بعدی را برداریم و آن خط بردن زیر سه سطر است. پس از‌این اقدام، باید به سراغ بند یا پاراگراف برویم و در یک حرکت چشم، تمامی کلمات و واژه‌ها را در‌اینه چشمان خود قرار دهیم.

شایان ذکر است که بار اول و دوم،‌این شیوه، ناکارآمد و یا صوری به نظر می‌رسد، اما در حرکت‌ها و تمرین‌های پی درپی، به خوبی در می‌یابیم که عبارات و واژه‌ها قابل انتقال هستند، از‌این رو، باید آنها را بلعید و در حافظه چشم سپرد، بدون آن که بخواهیم به درک مطلب بپردازیم یا اندام کلمات و درستی و نادرستی آنها را مرور کنیم، بدون شک یگانه مددکار ما در‌این راه، باور‌این حقیقت است که می‌توان تندخوان شد و راه دستیابی به تندخوانی نیز خط بردن، افزایش سرعت چشم و وسعت دایره دید است و بس.

با سنجش مرحله به مرحله، سرعت ما سیر تصاعدی می‌یابد; به طوری که از 10000 کلمه در دقیقه فراتر رفته و به مرز 20000 و سرانجام 24000 کلمه خواهد رسید.

 

تنفس شادی بخش

تنوع، شادی و یا شوخی به هنگام آموزش، نشاط و روانی مسیر را‌ایجاد می‌کند و از خستگی، دلزدگی و یا یکنواختی می‌کاهد.

تنفس شادی بخش، زنگ استراحت و یا لحظات شادی بخشی است که سرعت سیر ما را افزایش می‌دهد. در‌این هنگام، حالت تنفس یا دم گرفته با سه شماره که در ذهن انجام می‌دهیم و یا با حرکت دادن سه انگشت، یک تنفس انجام می‌دهیم و به سه شماره دیگر، دم دیگری و با سه شماره آخر باز، یک بار نفس می‌کشیم و پس از چند لحظه، حالت بازدم یا خروج هوای حبس شده را در سینه انجام می‌دهیم. در‌این هنگام، حالت شاد و فرح بخش به انسان دست می‌دهد که خستگی گذشته را رفع و آمادگی برای‌اینده را‌ایجاد می‌کند.

 تمرین، تمرین، تمرین

از آغاز تا پایان باید به یک نکته بنیادین توجه داشته باشیم و آن،‌این واقعیت آشکار است که هر چه تمرین ما در‌این مراحل بیشتر باشد، از عادت گذشته، یعنی مطالعه لاک پشتی یا کندخوانی دور می‌شویم. از‌این رو، هرگز در دستیابی به مرحله بعد عجله نکنیم و با بی حوصلگی یا دلزدگی تمرین نکنیم.

مدت دوره تندخوانی در آمریکا شش ماه است، آن هم بطور پی درپی و با سختکوشی بسیار، حال اگر بگونه ساده و یا بطور نوشتاری و غیرحضوری بیان می‌شود، به تمرین بسیار، دل سپردن فراوان و تلاش شبانه روزی نیاز خواهد داشت.

برای دسترسی به مقالات بیشتر و همچنین امکانات آموزشی جدید به سایت مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری مراجعه کنید.

آدرس و لینک سایت

Studypro.ir


برچسب ها: زندگی با «تندخوانی »، Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری، آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری، کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه، کلاس‌های آموزشی تندخوانی، کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه، تدریس خصوصی تندخوانی، تدریس خصوصی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، مقالات شیوه صحیح مطالعه، مقالات تندخوانی، مقالات تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، ابزارهای آموزشی شیوه صحیح مطالعه، ابزارهای آموزشی تندخوانی، ابزارهای آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تمرینات کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه، تمرینات کاربردی تقویت حافظه کوتاه و بلند مدت، تمرینات کاربردی تقویت تمرکز، تمرینات کاربردی تقویت هوش، خلاصه نویسی و یادداشت برداری، طرح شبکه‌ای، آموزش تخصصی مهارت‌های تندخوانی، آموزش تخصصی مهارت‌های تقویت حافظه و تمرکز،
[ پنجشنبه 20 مرداد 1390 ] [ 02:41 ب.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
علاقه مند کردن بچه ها به کتاب مطالعه محمدپور نرم افزار تمرکز تاتات نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات تمرینات حافظه تاتات دانلود نرم‎افزار تندخوانی دانلود تندخوانی نرم افزار روش های نظام مطالعه برتر علل فراموشی و درمان آن تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! تست نیمكره چپ یا راست مغز!! وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه تست علمی نیمکره های مغزی دانلود تندخوانی مطالعه صحیح محمدپور آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز آزمون انلاین نیمکره های مغز دانلود نرم افزار EYE Q کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز تقویت حافظه Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز محمدپور مطالعه صحیح مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری تندخوانی تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور تمرین تمرکز عوارض و آفت مطالعه نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه دانلود EYE Q کلاس‌های آموزشی تندخوانی تدریس خصوصی تندخوانی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تست آنلاین نیمکره های مغز کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه فراموشی چیست؟ ویژگی های نیمکره های مغز روش های مطالعه فراموشی به عنوان یک اختلال دانلود نرم افزار تندخوانی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت