تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

تندخوانی » چیست؟ آثار آن کدام است؟

مجموعه راهکارهای عملی و فنونی که به هنگام مطالعه، سرعت انسان را بگونه‌ای چشمگیر افزایش داده و بسته به تلاش افراد در انجام تمرینات، گاه سرعت مطالعه را به ده برابر رسانده تا در زمانی اندک، توفیق یادگیری صفحات بی شماری فراهم شود، تندخوانی نام دارد.

 

آثار تندخوانی در فعالیت‌های فرهنگی و زندگی اجتماعی انسان عبارت است از:

1. صرفه جویی در وقت

امروزه پنجره‌های مختلفی از سراسر جهان به روی ما باز شده و اطلاعات بی‌شماری وجود دارد که با توجه به کارهای مختلف فردی و خانوادگی، دست‌یابی به مقداری از آن نیز کاری غیر ممکن به نظر می‌آید. از این رو، باید شیوه‌ای جدید جستجو کرد تا در پرتو آن در زمانی بس کوتاه، گام‌هایی بلند برداشته، افزون بر روزها و ساعت‌ها، ثانیه‌ها را نیز به کار گیریم تا شیرینی دانش و کامیابی موفقیت را نصیب خود سازیم.

تندخوانی ما را نسبت به لحظه‌های زندگی حساس می‌کند و انسان‌های خداجو را با آموزه‌های پیشوایان روشن اندیش بیش از پیش همسو می‌سازد که:

ایام زندگانی، سرمایه‌هایی است که هر لحظه از دست می‌رود; هر روز که به دست می‌آید، روزی را از دست می‌دهیم; نفس‌های انسان ذرات حیات آدمی است و همه ما فرزندان لحظات زندگی خود هستیم که جاودانگی ما به استفاده درست از لحظه‌ها خواهد بود.

برای عمر خود بیش از درهم و دینار خویش بخیل باشید.

 

2. افزایش کارایی و خلاقیت

تندخوانی، کارایی و خلاقیت افراد را بالا می‌برد و مشکلات پیش روی انسان را آسان می‌کند. تندخوان از تیزی و زرنگی خاصی برخوردار شده، مطالب را بهتر فهمیده و راه پیشرفت را هموارتر می‌نگرد.

در اثر تندخوانی، سرعت مطالعه بالا می‌رود و نوعی مهارت ایجاد می‌شود که افراد در پرتو آن معانی لغات را سریع‌تر دانسته و مفاهیم را بیشتر درک خواهند کرد، از این رو، برای کشف مجهولات جدید آماده‌تر هستند. این توانمندی، کارایی و بازدهی افراد را بالا می‌برد و انجام کارهای فردی و اجتماعی را آسان‌تر می‌کند.

 

3. کشف استعدادهای ناشکفته

تحرک و پویایی در عرصه‌های مختلف زندگی، زمینه ساز دست یابی انسان به استعدادهای ناشکفته می‌شود. افرادی که با سرعت بسیار و در زمان کوتاه آگاهی‌های مختلف کسب می‌کنند، نسبت به سلیقه‌ها و علاقه‌های درونی خود بیش از دیگران اطلاع می‌یابند. از این رو، گاه در طوفان مشکلات زندگی، گوهری گرانبها و روشنی بخش می‌یابند که با آن آینده زندگی خویش را از تاریکی‌ها نجات می‌بخشند.

 

4. افزایش چشمگیر درک اجتماعی، تحرک و پویایی

جهالت و غفلت، بلای پنهان و آگاهی و هوشیاری جلوه‌های ممتاز ملت هاست. آنان که با روی آوردن به روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌ها و نوشته‌ها، مسیری صحیح از باروری اندیشه و احساس می‌پیمایند، در زندگی بصیرت و هوشیاری بدست می‌آورند.

 

5. سخنان خردمندانه و تحلیل‌های اندیشمندانه

تندخوان به طور طبیعی مطالب بسیاری می‌خواند و هر روز دانش افزون‌تری کسب می‌کند. ناگفته پیداست که افرادی این چنین، از عبارات زیبا، کلمات آهنگین و لطایف روح بخش در سخنان روزمره خود استفاده می‌کنند.

 

6. ایجاد حضور ذهن و موفقیت در امتحانات

تندخوانی قوای فکری ما را متمرکز می‌کند و با مطالعه زیاد و سریع، مطالب فراوانی در حافظه ما گرد می‌آورد تا توان استفاده لازم در زمان‌های مناسب را ایجاد کرده، ما را به کامیابی‌های بعدی هدایت نماید. از این رو، در امتحانات مختلف، تندخوانی در زمانی کوتاه، برای ما فهم بسیار ایجاد می‌کند و ما را در جذب نکات اصلی درس و فهم یکایک نکته‌های مهم کمک می‌کند.

بی شک رهاورد تندخوانی، رهایی از الفاظ و عبارت کم محتوا و روی کردن به مفاهیم مهم و کارساز در درس‌ها خواهد بود و این موفقیتی بزرگ در تحصیل محسوب می‌شود.

 

7. سرعت در تمامی جلوه‌های زندگی

لحظه‌ها و ثانیه‌ها برای تندخوان ارزش حیاتی خواهند داشت، زیرا پیشرفت او را افزایش داده و زمینه‌های تکامل وی را هموارتر می‌سازد. فرد تندخوان پس از چندی، سرعتی قابل توجه در صحبت کردن یافته و به دنبال آن فعالیت‌های روزمره خود را سریع‌تر انجام می‌دهد.

 برچسب ها: تندخوانی » چیست؟، آثار تندخوانی در فعالیت‌های فرهنگی و زندگی اجتماعی انسان،
[ چهارشنبه 5 مرداد 1390 ] [ 03:24 ب.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
محمدپور مطالعه صحیح تمرینات حافظه تاتات تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه روش های نظام مطالعه برتر تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی علاقه مند کردن بچه ها به کتاب تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه تست نیمكره چپ یا راست مغز!! علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری دانلود تندخوانی نرم افزار تست علمی نیمکره های مغزی تمرین تمرکز آزمون انلاین نیمکره های مغز فراموشی چیست؟ دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q نرم افزار تمرکز تاتات تدریس خصوصی تندخوانی تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری دانلود نرم افزار تندخوانی دانلود تندخوانی روش های مطالعه عوارض و آفت مطالعه تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه مطالعه صحیح محمدپور برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز تقویت حافظه روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری دانلود EYE Q کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه تست آنلاین نیمکره های مغز مطالعه محمدپور بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری دانلود نرم افزار EYE Q نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز دانلود نرم‎افزار تندخوانی فراموشی به عنوان یک اختلال تندخوانی شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز علل فراموشی و درمان آن کلاس‌های آموزشی تندخوانی مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! ویژگی های نیمکره های مغز
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت