تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنید

خوب نقاشی می‌كنید؟ اهل فلسفه هستید؟ شعر می‌گویید؟ عاشق ریاضی هستید؟ نمی‌توانید زود قانع شوید؟ خلاق هستید؟ زیادی منظم هستید؟ یا. . . ؟

بسیاری از خصوصیت‌های فردی ما به نیمكره‌های راست و چپ مغزمان بستگی دارند و بسته به این كه كدام یك از این دو توانمندتر باشند یا شما برای توانمندتر كردن كدام یك از آنها بیشتر تلاش كنید، نوع موفقیت‌های شما در زندگی رقم می‌خورد.

از همه مهم‌تر این است كه بدانید اگر برای افزایش توانمندی‌های این دو نیمكره تلاش نكنید، ممكن است با گذشت زمان دچار افت كاركرد شوید.

پیش از آن كه درباره عملكرد نیمكره‌های راست و چپ و شیوه‌های تقویت آنها گفتگو كنیم باید بخشی از اطلاعات را درباره مغز با هم مرور كنیم.  بزرگ‌ترین بخش مغز مخ است كه از دو نیمكره ظاهراً شبیه به هم تشكیل شده است.

دانشمندان در گذشته معتقد بودند عملكرد این دو نیمكره نیز مثل ظاهرشان به هم شبیه است اما بعدها به این نتیجه رسیدند كه وظیفه هر نیمكره با نیمكره دیگر متفاوت است.  هر انسانی توانمندی‌هایی دارد كه با پرورش دادن و شكوفا كردن‌شان می‌تواند در زمینه‌های مختلف زندگی موفق شود، این كه شما چه نوع توانمندی‌هایی داشته باشید بسته به میزان فعال بودن نیمكره‌های مغزی شماست، یعنی بسته به این كه نیمكره راست مغز شما فعال‌تر باشد یا چپ‌تان، نوع توانمندی‌ها، علایق و رفتارهای‌تان متفاوت است.

 

چه خبر از نیمكره چپ

نیمكره چپ مغز ، سمت راست بدن را كنترل می‌كند.  آدم‌هایی كه نیمكره چپ قوی‌تری دارند معمولا عاشق ریاضیات و فلسفه می‌شوند.  آنها استادان تجزیه و تحلیل هستند و به ‌راحتی می‌توانند اعداد و ارقام را به خاطر بسپرند.  آنها منطقی، منظم و سخنور هستند اما اگر از آنها بخواهید مقوله‌ای را با مثال و شكل برایتان تعریف كنند گیج و ناتوان می‌شوند، چون كلمات را بهترین روش انتقال مفهوم می‌دانند، اما با این همه ویژگی‌های خوب ممكن است در موسیقی و نقاشی و راه‌های خلاقانه چندان با استعداد نباشند.

 

 

برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنید

 

چپ‌تان را دیوانه نكنید!

اگر نیمكره چپ قدرتمندی داشته باشید و بخواهید از ریاضی، فلسفه و مهم‌تر از همه نظم و ترتیب در زندگی غافل شود و اگر به جای جزئی نگری كل‌نگر شوید، نیمكره چپ‌ خود را سركوب كرده است. برای آن كه نیمكره چپ‌تان را قوی كنید باید به ریاضی و فلسفه برگردید.  در طبیعت گردش كنید و از حس شنوایی‌تان برای بیشتر و بهتر لذت بردن كمك بگیرید.  هر كار و هر مساله‌ای را به بخش‌های كوچك‌تر برای حل تقسیم كنید چون توانایی شما در جزئی‌نگری بیشتر از كلی‌نگری است. جدول و پازل حل كنید و برای هر روزتان برنامه‌ای مدون بنویسید.  برای حفظ كردن از فیش‌برداری استفاده كنید.  فن بیان و سخنرانی را تمرین كنید.

 

و اما راستی‌ها

نیمكره راست مغز مسوولیت هدایت سمت چپ بدن را برعهده دارد.  این نیمكره مركز حس لامسه، درك سه بعدی اشیا، تصاویر، مقررات، رنگ، لحن و صداست و با توجه به توانمندی‌اش در درك تصاویر و به خاطر سپردن آنها قدرت تشخیص چهره‌ها را نیز دارد.

ما معما‌ها را با نیمكره راست مغز حل می‌كنیم و این نشان می‌دهد توانایی خلاقیت و كشف كردن هم به همین بخش مربوط است.  این نیمكره مسوولیت رویاسازی را بر عهده دارد و توانایی ورزش و انجام حركات موزون را به ما می‌دهد.

میانه این نیمكره با هنر بسیار عالی است.  آنها كه نیمكره راست قوی‌تری دارند معمولا هنرمندانی ذاتی هستند.  استعداد موسیقی و هنرهایی مثل نقاشی و به طور كلی ذوق هنری به این بخش مربوط می‌شود.  از همه مهم‌تر این است كه این نیمكره مركز احساسات و دوست داشتن در آدم‌ها نیز هست.

 

راه‌های تقویت نیمكره راست

برای پرورش نیمكره راست مغز باید به یاد داشته باشید كه اگر همیشه بخواهید جدی و عاقلانه رفتار كنید، اگر بخواهید حق اشتباه كردن را از خود بگیرید، اگر بخواهید همه كارهای‌تان مورد پسند دیگران باشد و اگر بخواهید هر كاری را از روش معمولش انجام دهید دست این نیمكره را برای ترقی می‌بندید. 

براساس پژوهشی كه پیش‌تر به آن اشاره كردیم، برای تقویت نیمكره راست لازم است نگاهی كلی گرایانه را جایگزین نگاه جزئی گرایانه كنید.  چه اشكالی دارد به خودتان اجازه دهید گاهی كودك شوید و دنیا را كودكانه ببینید.  از اشتباه كردن نترسید.  به نمایشگاه‌های نقاشی و كنسرت‌های موسیقی سر بزنید.  در انجام هر كار و حل هر پرسشی به چندین راه و چندین پاسخ متفاوت بیندیشید.  به رویاهای‌تان احترام بگذارید و فرصتی را به آنها اختصاص دهید و حتی اهداف‌تان را در رویاهای‌تان متصور شوید.  داستان بخوانید و بعد سعی كنید آن را مثل فیلم با تصویر در دنیای رویاتان ببینید.  در طبیعت بگردید و از آن لذت ببرید و هنرهایی مانند نقاشی و طراحی یا موسیقی را بیاموزید.

 

بهانه نگیرید! شما می‌توانید

همه آنچه گفتیم دلیل نمی‌شود شما روی یكی از نیمكره‌های مغزتان به دلیل توانمندی بیشترش تمركز كنید و آن دیگری را از یاد ببرید یا از زیر بار خیلی از كار‌ها به بهانه این كه فلان كار به نیمكره ضعیف‌تر مغزم ربط دارد، در بروید چون همه آدم‌ها معمولاً توانایی انجام فعالیت‌های عادی زندگی را دارند و قوی‌تر بودن یكی از نیمكره‌ها به معنای ناتوان بودن نیمكره دیگر نیست و مسلماً آن نیمكره هم از عهده مسوولیت‌های عادی‌اش برمی‌آید.


برای انجام  آزمون انلاین نیمکره های مغز  در اینجا کلیک کنید


برچسب ها: شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز، آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا، برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید،
[ چهارشنبه 1 تیر 1390 ] [ 12:40 ب.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری محمدپور مطالعه صحیح تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی تدریس خصوصی تندخوانی فراموشی به عنوان یک اختلال تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه دانلود نرم‎افزار تندخوانی عوارض و آفت مطالعه دانلود EYE Q تمرینات حافظه تاتات تندخوانی دانلود نرم افزار تندخوانی ویژگی های نیمکره های مغز وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تست نیمكره چپ یا راست مغز!! بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز آزمون انلاین نیمکره های مغز نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات تست آنلاین نیمکره های مغز کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه روش های مطالعه تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه دانلود تندخوانی شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز مطالعه صحیح محمدپور نرم افزار تمرکز تاتات آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری دانلود تندخوانی نرم افزار کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز تست علمی نیمکره های مغزی روش های نظام مطالعه برتر علاقه مند کردن بچه ها به کتاب علل فراموشی و درمان آن تقویت حافظه دانلود نرم افزار EYE Q تمرین تمرکز تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه فراموشی چیست؟ برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید کلاس‌های آموزشی تندخوانی مطالعه محمدپور دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت