تبلیغات
وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری

وبلاگ تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری
اصول صحیح مطالعه، فنون تندخوانی، تکنیک‎های تقویت حافظه، روش‎های تقویت تمرکز

در مقاله قبل خواندید

شناخت سبک‌های یادگیری

پیدا کردن سبک یادگیری کار چندان مشکلی نیست. در واقع هیچ کس بهتر از خود فرد نمی‌تواند سبک یادگیری خود را پیدا کند‌. هر یک از گروه دیداری‌ها، شنیداری‌ها و حسی حرکتی‌ها ویژگی‌هایی را دارند که با شناسایی آن می‌توانید سبک یادگیری خود را پیدا کنید. زمانی یادگیری بهتر در ما شکل می‌گیرد که آموزش ما، با سبک یادگیرمان تطابق داشته باشد. در نظر داشته باشید ما همیشه در یادگیری و درک پیرامون خود، تلفیقی از این سه سبک را به کار می‌بریم و یکی از این سبک‌ها در ما غالب است و مهم‌تر آنکه سبک‌های یادگیری نسبت به هم مزیت یا ارجحیتی ندارند و فقط یک ویژگی در ما می‌باشند. ما با هر سبکی که باشیم می‌توانیم با تمرین و ممارست سبک دیگر را در خود تقویت کنیم.

Ø      ویژگی افراد با سبک یادگیری حسی-حرکتی

اطلاعات حسی حرکتی در بالای مغز در کرتکس حرکتی ذخیره می‌شوند. وقتی به طور دایم  یادگیری صورت گیرد در مخچه در ناحیه پایین بخش پس سری ذخیره می‌شوند. یادگیرندگان حسی حرکتی از طریق حرکت و لمس کردن بهتر یاد می‌گیرند. در حدود 5 تا 10 درصد فراگیرندگان در این گروه قرار دارند.

فرد حسی-حرکتی سمبل دانش‌آموزی است که می‌خواهد هر چه را که به او منتقل می‌شود از طریق عمل و تجربه دریابد و با درگیر شدن در حل مسایل و تکالیف مطالب را فرا گیرد. افراد حسی-حرکتی 5% افراد جهان را تشکیل می‌دهند نسبت به افراد دیداری و شنیداری از لحاظ تعداد، در اقلیت هستند شاید به دلیل همین در اقلیت قرار داشتن است که خصیصه‌ حسی-حرکتی برای بسیاری غیر ملموس و غیر قابل درک به نظر می‌رسد. حسی-حرکتی‌ها تجربه دست اول را دوست دارند و عاشق از این شاخه به آن شاخه پریدن هستند. اگر می‌خواهید این تیپ را در مدرسه پیدا کنید سری به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها بزنید. آنها نزدیک‌ترین صندلی به استاد را اختیار می‌کنند تا کم‌ترین فاصله را با او داشته باشند. اگر در جلسه‌ای غایب بودید جزوه‌ی او را نگیرید چون او مطالب را کامل نمی‌نویسد و فقط به نوشتن بخش کلیدی جملات اکتفا می‌کند.

اگر به نظام‌های آموزشی متداول دقیق شوید خواهید یافت که مطالب درسی و ابزارهای کمک آموزشی و محیط‌های آموزشی عمدتاً برای دیداری‌ها و در اولویت دوم برای شنیداری‌ها فراهم شده و افراد حسی-حرکتی از این لحاظ در محرومیت به سر می‌برند و جزء اقلیت تنبل و درس نخوان کلاس محسوب می‌شوند. اقلیتی که معمولاً خودشان هم دلیل تنبلی خود را نمی‌دانند.

به طور خلاصه حسی-حرکتی‌ها:

-        برای یادگیری و به خاطر سپاری اطلاعات از جسم و حس لامسه بهره می‌گیرد.

-        به فعالیت بدنی و ورزش علاقه‌مند است.

-        دربرقراری ارتباط و گفت‌وگو، مکرر دست‌های خود را تکان داده و از حرکت‌های بدنی استفاده می‌کند.

-        از این که برای مدتی در جایی آرام و ساکن باشد، بی زار است.

-        برای یادگیری به تحرک و تمرین‌های عملی نیازمند است.

-        هنگام مرور مطالب درسی پیوسته راه می‌رود و موضوع‌های درسی را با صدای بلند تکرار می‌کند.

-        سفر، جست و جو و کند و کاو را برای خواندن و مطالعه ترجیح می‌دهد.

-        به نمایش و ایفای نقش علاقه‌مند است.

با توجه به ویژگی‌هایی که عنوان شد به نظر می‌رسد توانسته باشید سبک یادگیری خود را شناسایی کنید، اکنون با بکار بستن توصیه‌های زیر یادگیری خود را تقویت کنید.

اگر سبک یادگیری شما حسی-حرکتی باشد، استفاده از این روش‌ها به یادگیری بیشتر شما کمک می‌کند:

-       در هنگام یادگیری دست به کار شوید و بیشتر به شکل عملی خود را با موضوع درگیر کنید تا اینکه ناظر یا شنونده باشید.

-        تلاش کنید فعالیت‌های خود را در کارگاه یا آزمایشگاه انجام دهید تا ابزارها و وسایل کمک آموزشی بیشتری در دسترس داشته باشید.

-       حتما در حین آموزش تئوری در نقطه‌ای از کلاس بنشینید که اشراف کامل به کلاس و استاد داشته باشید.

-       برای تحصیل و اشتغال رشته‌های عملی و فنی را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

برای دسترسی به مقالات بیشتر و همچنین امکانات آموزشی جدید به سایت مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری مراجعه کنید.

آدرس و لینک سایت


برچسب ها: شناخت سبک‌های یادگیری بخش سوم حسی-حرکتی‌ها، Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری، آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری، کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه، کلاس‌های آموزشی تندخوانی، کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه، تدریس خصوصی تندخوانی، تدریس خصوصی تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، مقالات شیوه صحیح مطالعه، مقالات تندخوانی، مقالات تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز، ابزارهای آموزشی شیوه صحیح مطالعه، ابزارهای آموزشی تندخوانی، ابزارهای آموزشی تقویت حافظه و تمرکز، تمرینات کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه، تمرینات کاربردی تقویت حافظه کوتاه و بلند مدت، تمرینات کاربردی تقویت تمرکز، تمرینات کاربردی تقویت هوش، خلاصه نویسی و یادداشت برداری، طرح شبکه‌ای، آموزش تخصصی مهارت‌های تندخوانی، آموزش تخصصی مهارت‌های تقویت حافظه و تمرکز،
[ شنبه 2 شهریور 1392 ] [ 11:00 ب.ظ ] [ حمید محمد پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همه چیز درباره مطالعه و تندخوانی
یک وبلاگ فوق العاده و استثنایی که بسادگی می‎توانید، مقاله،نرم‎افزار، فیلم، عکس، کتاب، پاورپینت، سرگرمی، بازی‎های هوش و تمرکز، آزمون‎های محبوب و مورد علاقه خود در زمینه مهارت‎های مطالعه و یادگیری را مشاهده و دریافت کنید.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
روش های مطالعه دانلود EYE Q تست علمی نیمکره های مغزی روشهای ذهنی دیگر برای بالا بردن تمرکز علاقه مند کردن بچه ها به کتاب محمدپور تدریس خصوصی تندخوانی مطالعه محمدپور دانلود تندخوانی نرم افزار نرم افزار کاربردی برای حداکثر سازی سرعت مطالعه علل فراموشی و درمان آن محمدپور مطالعه صحیح روش های نظام مطالعه برتر کلاس‌های آموزشی تندخوانی برای انجام آزمون انلاین نیمکره های مغز در اینجا کلیک کنید تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه و تندخوانی تندخوانی دانلود نرم افزار تندخوانی دانلود نرم افزار EYE Q نرم افزار کاربردی تقویت تمرکز آزمون نیمکره‌های چپ و راست مغز مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری فراموشی به عنوان یک اختلال تقویت حافظه آزمون انلاین نیمکره های مغز تنفس صحیح و تاثیر آن بر افزایش تمرکز و مطالعه تن آرامی ( ریلکسیشن) قبل از مطالعه بلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری مطالعه صحیح محمدپور تدریس خصوصی شیوه صحیح مطالعه دانلود نرم‎افزار تندخوانی EYE Q آموزش تخصصی مهارت‌های مطالعه و یادگیری وبلاگ تخصصی مطالعه و یادگیری تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز تست آنلاین نیمکره های مغز ویژگی های نیمکره های مغز تست فعال بودن نیمكره چپ یا راست مغز!! دانلود نرم‎افزار تندخوانی شناخت و توصیه هایی جهت تقویت نیمکره های مغز تمرین تمرکز تست نیمكره چپ یا راست مغز!! Stydypro.ir مرجع تخصصی مهارت‌های مطالعه ویادگیری علاقه مند کردن بچه ها به کتاب کلاس‌های آموزشی تقویت حافظه و تمرکز دانلود تندخوانی فراموشی چیست؟ تمرینات حافظه تاتات عوارض و آفت مطالعه نرم افزار تمرکز تاتات کلاس‌های آموزشی شیوه صحیح مطالعه نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه تاتات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up
بک لینک طراحی سایت